Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hokus pokus na kari a zelenině

28. 1. 2007

Dala jsem si rozmrazit kuřecí prsa a otevřela jsem ledničku, abych se podívala, jaké zásoby nám skýtá.

Nejdříve jsem objevila cuketku, kterou jsem původně kupovala na zeleninový salát. Takže jsem milou cuketku rozkrájela na kostičky a dala smažit na oliváku.

Pak jsem sáhla do mražáku pro balíček hub (kousky) a přihodila jsem k cuketce smažit houby. Mezitím jsem si nakrájela kuřecí prsa na kostky, přihodila jsem je na pánev a celé jsem to osolila.

Chvíli přemýšlím, co k tomu? Rýži jsme měli o víkendu, tak dávám vařit vodu na těstoviny - měli jsme doma kolínka. Ale hodilo by se oboje - rýže nebo těstoviny.

Znovu jsem otevřela lednici a zrak mi padl na krásnou mrkev. Vzala jsem loupák na brambory, oškrábala jsem ji a protože škrabák dělal nádherné dlouhé plátky, které se mi zalíbily, tak jsem celou mrkev naplátkovala loupákem na brambory.

Míchám celkem pěkně barevnou směs a prohlížím si poličku s kořením, protože zatím kromě jemného osolení jsem to ještě ničím nedochucovala. Kari - to bude to pravé. Lehce jsem to posypala kari kořením a zaprášila moukou. Po chvíli jsem to zalila mlékem (Gurmáni mívají samozřejmě doma pro takovéto příležitosti smetanu nebo alespoň Tatru a já nepoučitelná věčně ne a ne!)a přidala jsem rozpustit dva trojúhelníčky taveného sýru.

Ještě mě napadlo, přihodit tam hrstku maxirozinek, ať si tam hezky nabobtnají.

Slévám těstoviny, omáčka bublá a voní.... ještě si na poslední chvíli vzpomínám, že mám ráda česnek a tak si na mističku lisuju dva stroužky a přesně v okamžiku, kdy ho sypu do omáčky si uvědomuju, že jdu potom do práce - snad to ostatní přežijí.

Nakonec jsem to smíchala vše do jednoho hrnce a byly z toho 4 dospělácký obědy. I s užíráním v mezičasech ;-)

Tak pokud se odhodláte jít do tohoto mého hokusu pokusu, přeji Vám dobrou chuť, my jsme si pochutnali znamenitě dva dny po sobě.

Lucka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář