Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeleninový salát s tuňákem

28. 1. 2007

Na dovče ve Španělsku jsem si snad ke každé večeři chodila pro vynikající kukuřičku, kterou jsem si pak ještě míchala s listy salátu a rajčaty.

Když jsme se vrátili domů, tak jsem ihned při prvním nákupu běžěla k regálu s nakládanou kukuřičkou a koupila asi 5 plechovek. Po otevření té první letěly všechny babičce pro slepice - nebylo to ono - byl to "hnus jeden fialovej".

Jakou to teda měli? Byla tak výborná a když jsme jednou šli kolem nějakého kentejneru, viděla jsem maxi plechovku kukuřice... hm... tak zkusím koupit mraženou v sáčku.

Tak to už je lepší - ale musí se natrefit na dobrou. Např. taková ARO z Makra - nebrat!

Hned po příštím nákupu sem dopíšu, která že to má být.

Rajčátka přes léto máme naše, přes zimu kupujeme - a to buď keříčková (to jsou taková ta na větvičce) nebo cherry v plastové vaničce. Oba tyto druhy alespoň mají chuť rajčete a ne na červeno obarvené vody.

Tak a teď už k salátku:

Rozkrájíme rajčata, jednu malou cuketku (musí být opravdu malá=mladá a žádná změklotina), kousek pórku na půlkolečka (nemám moc ráda čerstvou cibuli,takže ji nahrazuju pórkem kde to jde) přisypeme kukuřičku, rozkrájíme na kousky červenou papriku (nebo jakou kdo má rád - nám nejvíce chutná červená), může být kus okurky - taky na kostičky.

Osolíme, opepříme, přidáme ocet a olivový olej, já ještě přidávám koření čubrica

- jsem ještě zdeformovaná dovolenými v Bulharsku, kam jsme jezdívali jako děti a kde se na všechno (a hlavně na rajčatové saláty) sypala ta jejich čubrica.

Někdy, když je to ostré, přidám špetku cukru a "cvrndnu" trochu vody, aby se zjemnila chuť.

Nakonec, když je promícháno a dochuceno, vyklepnu plechovku tuňáka v olivovém oleji (nebo ve vlastní šťávě - ono je to jedno) a kdo by si to chtěl ještě vylepšit, může si tam přihodit dvě natvrdo uvařená rozkostičkovaná vajíčka.

Já to někdy dělám jen jako zeleninový - tuňáka vynechávám.

Přeji dobré pochutnání.

Lucka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kukuřice

(Lucka (admin), 5. 10. 2007 16:48)

Jo pardón, já ji sem nedopsala.
kupuju mraženou dětskou cukrovou kukuřičku.
Lucka

dotaz

(katka, 5. 10. 2007 10:38)

A co kukuřička Bonduel?