Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příliš čokolády?

18. 3. 2007

Také máte tak milé babičky, které nakoupí vašim dětičkám na Velikonoce ty největší zajíce a největší kačenky a plno čokoládových vajíček? A na Mikuláše největšího Mikuláše, Čerta i Anděla? A když jim velmi nápadně sdělíte, ať jim radši koupí kilo mandarinek nebo pomerančů, tak koupí kilo pomerančů + kilo mandarinek a k tomu navíc největšího zajíce, Čerta....atd...? Pokud se nechcete přejídat čokolády k prasknutí, pak je tento tip právě pro Vás.

Do většího hrnce dejte vařit vodu. Do menšího hrnce naházejte všechny ty postavičky z čokolády, přihoďte jednu nebo dvě kvalitní čokolády na vaření (záleží na množství) a menší hrnec s čokoládami vložte do toho většího s vodou. Nechte pozvolna rozpouštět a přidejte asi 1/4 másla. Postupně poznáte, jestli je nutné přidat ještě trochu másla nebo jestli stačí původní množství, čokoláda by měla být krásně hladká, neměla by se hrudkovat a lepit na vařečku.

Ještě horkou čokoládu si naplním do mističek (asi po 3dcl) a zmrazím.

Používám ji pak na polevy různých buchet, na palačinky, krupicovou kaši, výrobu domácí horké čokolády (povařená s mlíčkem je vynikající)...

Ještě teď mám v mrazáku 3 mističky a už nám klepou na dveře Velikonoce. To abych udělala nějaké palačinky nebo upekla nějakou dobrou buchtu ke kafi ;-)

A teď zvědavá otázka?

Jak nakládáte s Velikonoční a předvánoční obrnadílkou čokolády vy?

Necháte dětičky, ať si to užijou a snědí si ji sami? Nebo máte lepší trik než naše rodina? Pište, pište, už se těším na vaše nápady.

Lucka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

čokoládové figurky

(Irča z Ostravy, 7. 8. 2010 23:48)

ahoj, já se s tím nepatlám -lehce podrtím na menší kousky a v uzavíratelné krabičce šup do mrazáku. Pak jen odebírám potřebné množství a používám jako ty:))

za trest

(olu, 18. 1. 2009 22:38)

Ano ano, taky trpím tímto přívalem šílených sladkostí. Je pravda, že např. v polevách se to ztratí, ale protože se mám ráda, bez milosti je vyhazuju. Málokterá figurka je opravdu čokoládová - spíš jsou to rádobyčokoládové náhražky s nekvalitními tuky. Ale vysvětlujte to babičkám :-(